Jste zde

Obecné informace k besedám

Nabízím besedy pro děti i dospělé. Předmětem většiny z nich jsou témata mých autorských knih, ale také problematika související s mou profesí. 

Vybírejte z nabídky níže nebo v menu vpravo. Na termínu a podrobnostech se s Vámi rád domluvím po telefonu 606 752 812 či e-mailu zdenek.lezak@gmail.com.

Délka besedy je 90 minut, pokud není domluveno jinak. Možno domluvit dvě i více bezprostředně na sebe navazující besedy. 

Besedy jsou s vizuálním doprovodem (nutný projektor). 

Beseda o československých legionářích

Beseda ke knize Stopa legionáře je věnována historii československých legionářů za první světové války. Protože kniha je komiksová, je také beseda pojata komiksově. K výkladu jsou promítány kreslené obrázky, výjevy z našeho autorského komiksu.

Beseda je určena dětem druhého stupně základních škol, studentům středních škol i pro dospělé posluchače.

Výklad pokrývá období 1914 až 1921. Sleduje formování československých legií ve Francii, v Rusku a v Itálii. Mapuje v širších souvislostech historické události, které vedly k první světové válce, ale i ty, které pomohly zformovat samostatné Československo. Kniha i beseda zmiňuje velksé bitvy, které legionáři vybojovali, obsahuje situační mapy a podává ucelený pohled na toto důležité období naší historie.

Beseda trvá zhruba 90 minut.

Po besedě je možno zakoupit všechny autorské knihy.  

Rubrika: