Jste zde

Autorské knihy

Karel IV. - Pán světa

VELKOLEPÝ ŽIVOTOPISNÝ KOMIKS

Narodil se, aby vládl světu, přesto prožil neradostné dětství. Jako batole naposledy spatřil svou matku, s otcem se neshodl téměř po celý život. V patnácti letech už velel armádě a vybojoval svou první bitvu. V šestnácti se za svého otce ujal vlády nad Českým královstvím. Ve třiceti si na hlavu nasadil římskou královskou korunu, o rok později korunu českou a v osmatřiceti se stal pánem světa, když byl korunován císařem Svaté říše římské.

Stopa legionáře 2

V loňském roce vyšla komiksová kniha Stopa legionáře, která mapuje historii československých legií za první světové války. Na úspěšný titul navazujeme volným pokračováním s podtitulem Osudy. Najdete v ní osudy dvaceti známých legionářů, které jsou vždy popsány ve stručném životopisu a krátkém komiksovém příběhu. Komiksy se zaměřují na klíčové události jejich životů a zdaleka nejsou situovány jenom do období první světové války.

Je jménu Husa - Zrození kalicha

Knížka vychází v nakladatelství Edika (Albatros Media), má 150 stran. Výtvarníkem je pan Michal Kocián. Kniha je kombinací textové a komiksové části - 60 stran komiksu, zbytek text. Pokrývá prakticky celý počátek husitského hnutí a události, které mu předcházely. V komiksové části jsou tři životní příběhy tří osobností: Jana Husa, krále Václava IV. a Jana Želivského.

Stopa legionáře

Historií Československých legií za první světové války provází nová komiksová kniha Stopa legionáře. Dva fiktivní vypravěči, mladý poručík Fanda a vojenská klisna Kyra, čtenáře zavedou na všechna bojiště, kde naši legionáři působili. Vysvětlují politické okolnosti, jež vedly k rozhoření světového válečného konfliktu v Evropě, postoj českých branců k císařské armádě i vznik prvních dobrovolnických vojenských útvarů v zahraničních armádách, které se proti Rakousku-Uhersku postavily. Jedna dějová linie sleduje politická vyjednávání vedoucí až k vzniku samostatného Československa.

G2R - Tajemná hra

Dobrodružný román pro mladé čtenáře. Nerozluční kamarádi Marek a Karlos objevili na internetu záhadnou počítačovou hru, která se svou dokonalostí vymyká všemu, co doposud poznali. Karlos se s chutí pustí do boje o planetu Teralago, jeho kamarád je naštěstí opatrnější… Ve vyšší úrovni hry se totiž z náruživého hráče Karlose stane skutečný žoldák ve válce mezi obyvateli planety, obojživelnými Anury, a dobyvačnými Hirudy, kteří léta plují vesmírem a hledají nový domov. Před Markem a Karlosovou sestrou Veronikou stojí nelehký úkol: zachránit lapeného Karlose.