Jste zde

Autorské knihy

Tři králové

Stostránkový komiks o významných osobnostech protifašistického odboje. ​Tři vojenští důstojníci, dva prošli československými legiemi, třetí byl příliš mladý, aby se k nim stihl přidat. Zato patřil k výjimečným střelcům a odvahy měl na rozdávání. Po obsazení Československa hitlerovským Německem 15. března 1939 se zapojili do armádou organizovaného odboje Obrana národa. Po několika čistkách gestapo odbojovou skupinu zdecimovalo a naši tři důstojníci se postupně stali klíčovými osobnostmi domácího odboje. Tři králové – Josef Balabán, Josef Mašín a Václav Morávek.

Kronika bolševismu

Kniha vydaná ke stoletému výročí bolševické revoluce. Už pár hodin po státním převratu v Rusku v říjnu 1917 začali bolševici vytvářet alternativní historii. Záměrně zkreslili fakta o své revoluci i o jejích aktérech. Cílem bylo udělat z převratu hrdinský čin, který má navíc podporu většiny ruského národa, a z aktérů neohrožené hrdiny ochotné za blaho lidu položit své životy. Revoluce přitom ve skutečnosti proběhla celkem hladce a měla podporu jen nevýznamného procenta obyvatelstva.

Marie Terezie a její Habsburkové

Kniha vyšla na jaře 2017 k 300letému výročí narození české panovnice. Marie Terezie je jedinou českou panovnicí, a přestože má její rod u nás spíš špatné renomé, ona sama je vnímána českou společností velmi pozitivně. Habsburkové jsou s Českým královstvím spjati od vrcholného středověku až po 20. století. Naše kniha sleduje tuto společnou historii a zaměřuje se především na období vlády Marie Terezie, která musela po nástupu k moci projít celou sérií válek. Vyčerpávající války však tuto silnou ženu nezlomily, ale naopak posílily a vydobyly jí věhlas ve světové politice.

Jail City - Město v zajetí

Fiktivní komiksový příběh současného českého teenagera, který se dostane na divoký západ v druhé polovině 19. století. Podaří se Bobbymu a jeho přátelům otevřít Bránu času a zachránit se z obleženého Jail City? Takové prázdniny Robert ještě nezažil. Na cestě po USA si pořídil pistolnický obleček a vyrazil do indiánské rezervace. Hra na kovboje se ale záhy změnila v drsnou realitu prožívanou mezi kovboji a indiány v záhadně ztraceném a zapomenutém městečku Jail City na konci 19. století.

Karel IV. - Pán světa

VELKOLEPÝ ŽIVOTOPISNÝ KOMIKS

Narodil se, aby vládl světu, přesto prožil neradostné dětství. Jako batole naposledy spatřil svou matku, s otcem se neshodl téměř po celý život. V patnácti letech už velel armádě a vybojoval svou první bitvu. V šestnácti se za svého otce ujal vlády nad Českým královstvím. Ve třiceti si na hlavu nasadil římskou královskou korunu, o rok později korunu českou a v osmatřiceti se stal pánem světa, když byl korunován císařem Svaté říše římské.

Stopa legionáře 2

V roce 2014 vyšla komiksová kniha Stopa legionáře, která mapuje historii československých legií za první světové války. Na úspěšný titul rok poté navázalo volné pokračování s podtitulem Osudy. Najdete v ní osudy dvaceti známých legionářů, které jsou vždy popsány ve stručném životopisu a krátkém komiksovém příběhu. Komiksy se zaměřují na klíčové události jejich životů a zdaleka nejsou situovány jenom do období první světové války.

Ve jménu Husa - Zrození kalicha

Kniha vydaná k příležitosti 600. výročí upálení mistra Jana Husa je kombinací textové a komiksové části - 60 stran komiksu, 100 textu. Pokrývá prakticky celý počátek husitského hnutí a události, které mu předcházely. V komiksové části jsou tři životní příběhy tří osobností: Jana Husa, krále Václava IV. a Jana Želivského.

Stopa legionáře

Historií Československých legií za první světové války provází stostránková komiksová kniha Stopa legionáře. Dva fiktivní vypravěči, mladý poručík Fanda a vojenská klisna Kyra, čtenáře zavedou na všechna bojiště, kde naši legionáři působili. Vysvětlují politické okolnosti, jež vedly k rozhoření světového válečného konfliktu v Evropě, postoj českých branců k císařské armádě i vznik prvních dobrovolnických vojenských útvarů v zahraničních armádách, které se proti Rakousku-Uhersku postavily.

G2R - Tajemná hra

Dobrodružný román pro mladé čtenáře. Nerozluční kamarádi Marek a Karlos objevili na internetu záhadnou počítačovou hru, která se svou dokonalostí vymyká všemu, co doposud poznali. Karlos se s chutí pustí do boje o planetu Teralago, jeho kamarád je naštěstí opatrnější… Ve vyšší úrovni hry se totiž z náruživého hráče Karlose stane skutečný žoldák ve válce mezi obyvateli planety, obojživelnými Anury, a dobyvačnými Hirudy, kteří léta plují vesmírem a hledají nový domov. Před Markem a Karlosovou sestrou Veronikou stojí nelehký úkol: zachránit lapeného Karlose.