O mně

Jsem spisovatel a novinář. Napsal jsem řadu knih, převážně na na historická témata. Pořádám besedy pro děti i dospělé.

Jsem ročník 1974, rodák z Jílového u Prahy, absolvoval jsem Literární akademii Josefa Škvoreckého v oboru Tvůrčí psaní a publicistika. Žiji s rodinou v Praze.

Píšu historické komiksy

Jsem autorem řady faktografických knih z naší i světové historie. Většina jich je ve formě komiksu, který dobře přijímá i mladá generace čtenářů. Některé z mých knih se na českém trhu staly bestsellery (Stopa legionáře, Karel IV. – Pán světa, Tři králové…). Vedle faktografie publikuji rovněž beletrii.

Jsem český patriot

Předmětem většiny mých knih je česká historie – především období vrcholného středověku a 20. století. Jsem zdravý patriot, hrdý na některé naše dějinné události a osobnosti. Na dějiny se dívám s odstupem a čtenářům je předkládám srovnané do souvislostí v širokém kontextu doby.

Záměrně si vybírám témata týkající se významných osobností českých dějin – T. G. Masaryk, Jan Hus, Karel IV., Jan Žižka, Marie Terezie. A také významných událostí – čs. legie za první světové války, odboj proti totalitním režimům, československá politika 20. století. Jsem zarytým odpůrcem totalitních ideologií na obou stranách politického spektra.

Pořádám besedy

Na témata svých autorských knih pořádám besedy pro veřejnost, knihovny, základní i střední školy. Besedy jsou s promítáním komiksových scén a rozšířeným výkladem.

Tvořím časopisy pro děti

Od roku 2010 až dosud jsem šéfredaktorem časopisu ABC a webového magazínu Abicko.cz. V prostředí médií pro děti a mládež se pohybuji od roku 1999. Kromě ABC jsem vedl časopisy 21. Století JUNIOR, Mateřídouška, Sluníčko a Nedělníček. Několik let jsem vyučoval tvůrčí psaní a média pro děti a mládež.

Co mě baví

Kromě žurnalistiky a literární tvorby mě baví tradiční a 3D lukostřelba, literatura, film, komiks, modelářství, pěší a cykloturistika, historie a nové technologie.

Comments are closed.

No comments yet.

× Close